Impreza przeszła do historii

W miniony weekend oczy wszystkich były skierowane na Częstochowę, gdzie odbywały się 85 Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. Kto nie mógł przyjechać do hali sportowej przy ul. Żelaznej, mógł obejrzeć transmisje ze spotkań w internecie.

Czestochowa--4-marca-2017-r--Indywidualne-Mistrzos

Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyli zawodnicy doświadczeni. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Dla Li Qian to już 5 złoty medal w kolekcji startów w tej imprezie. Pokonała w finale Katarzynę Grzybowską-Franc po emocjonującym spotkaniu 4:3. W ostatniej partii szala zwycięstwa przechyliła się zdecydowanie w stronę polskiej defensorki.

Wśród mężczyzn kibiców mógł elektryzować start Jakuba Dyjasa, który swoją postawą na arenie międzynarodowej wzbudza ogromne zainteresowanie swoją osobą. Czy był to zdecydowany kandydat do złota? W kuluarach wiele osób mogło typować taki właśnie rezultat. Ale rzeczywistość często weryfikuje spekulacje. Brązowego medalistę Mistrzostw Europy z Budapesztu pokonał w półfinale Marek Badowski z KS Gwiazda Bydgoszcz.

Panowie grali również 7 setów. Większym doświadczeniem wykazał się Daniel Górak z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i to on sięgnął po złoto. Trzeba także przypomnieć, że w tej imprezie startowały zawodniczki z naszego regionu. Sandra Hetnał z Cukrownika Chybie przegrała w 1 rundzie z Karoliną Lalak 1:3, natomiast Karolina Tokarczyk uległa Emilii Kijok także 1:3. W grach podwójnych Sandra Hetnał w parze z Angeliką Janik pokonały 3:2 w 1 rundzie Karolinę Tokarczyk i Weronikę Mielnicką. Tam uległy jednak już mocniejszej parze. Trzeba jednak podkreślić, że nasze młode zawodniczki z pewnością zebrały za tę imprezę swoje wnioski, jakieś doświadczenie, co zaprocentuje w przyszłości. O to w tym przecież chodzi.